Gazety

Charytatywna Noc Nadodrza

Charytatywna Noc Nadodrza: koncerty, warsztaty, wystawy, kiermasze, spotkania, degustacje, przedstawienia, pokazy filmowe

ZENKA cafe [ul. Dubois 41] 9.00-21.00. Premiera nowego menu. Zbierz + odbierz: 10% na każde wino z karty win oraz poczęstunek nowym dipping sauce z pastrami

Specjały Nadodrza

Zenka Cafe działa na Nadodrzu od roku. W swojej ofercie ma nie tylko obiady i lunche, ale także śniadania, które serwuje od 7 rano.

Tylko w trakcie Specjałów Nadodrza będzie można tu spróbować wieprzowych pulpetów z porem, suszonymi pomidorami, parmezanem i pietruszką.

Strony internetowe

Specjały Nadodrza – kulinarne święto osiedla

Zenka Cafe działa na Nadodrzu od roku. W swojej ofercie ma nie tylko obiady i lancze, ale także śniadania, które serwuje od 7 rano. Tylko w trakcie Specjałów Nadodrza będzie można tu spróbować marynowanych pulpecików serwowanych na grzance i rozgrzewającego naparu z lawendy.

Trochę oddechu w mieście, Zenka Cafe - Wrocław

Siedząc w narożniku niewielkiego ogródka, otoczeni wspinającą się po ogrodzeniu zielenią, pozostając w pewnym oddaleniu od bardzo ruchliwej ulicy, na chwilę przenieśliśmy się do wakacyjnej krainy, w której czas płynie nieco wolniej, słońce nie przypieka, a przyjemnie ogrzewa, a świeże i lekkie jedzenie sprawia mnóstwo przyjemności.

Gorąco Wam Zenkę polecamy!

Zenka Cafe

Przyglądając się nieco chaotycznemu menu od razu zauważyliśmy rodowód Zenki. Tak jak w Central Cafe można tu skosztować bajgli z dodatkami, jajek na kilka sposobów, owsianek, a także sałatek oraz pankejków. Dostępna jest również zupa dnia oraz firmowe bajgle z pastrami, a w tygodniu serwowane są także zestawy lunchowe. Do picia można wybrać standardowe napoje ciepłe, alkohole oraz lemoniady. Bardzo kuszą przepiękne słodkości w przeszklonej lodówce.

Zenka Cafe: Wielkie otwarcie nowego lokalu nad Odrą

Od miesiąca na Nadodrzu istnieje młodsza siostra Central Cafe – Zenka Cafe. 1 lipca o godzinie 17:00 startuje otwarta dla wszystkich impreza powitalna. Przy poczęstunku i winie twórcy lokalu opowiedzą o pastrami (czyli o peklowanym mostku wołowym, z którym podaje się tu chrupiące bajgle), a także o tym jak to się stało, że tuż nad Odrą powstał nowy bar i kawiarnia.

Zenka Cafe – na kawę, śniadanie i pastrami

Znacie Central Cafe – znacie, znacie Zenka Cafe? Jeśli jeszcze nie, to za chwilę poznacie. Zenka to młodsza siostra Central Cafe, bliźniacza, choć położona w bardziej malowniczym miejscu, na skraju Nadodrza, a kilkanaście metrów dalej wolno płynie Odra.

(...) To jedno z tych miejsc, które uwielbiam już na starcie za godziny otwarcia. Śniadanie od siódmej rano to coś, czego w tym mieście właściwie się nie uświadczy.

Zenka Cafe – młodsza siostra Central Cafe już otwarta!

Tydzień temu w futurystycznym biurowcu nad brzegiem Odry, nieopodal Mostu Mieszczańskiego otworzyło się urocze bistro, które jest rozszerzeniem formuły znanej z Central Cafe. Jego właściciele przygotowali nowe miejsce z ofertą śniadań, lunchy i wieczorną kartą. Pełnie szczęścia odnajdą tu wielbiciele bajgli, owsianek i pancaksów z Antoniego.

Blogi

Zenka Cafe - zdjęcia promocyjne

Chcecie wypić dobrą kawę i zjeść naprawdę znakomite śniadanie w miejscu z widokiem na rzekę, a wieczorami napić się tam wina, rozgrzewającego naparu imbirowego czy cydru? Koniecznie wpadnijcie do Zenka Cafe na Nadodrzu. To miejsce jedyne w swoim rodzaju, klimatyczne, przytulne, z pięknym designem, dużą ilością roślin oraz gazet i magazynów do poczytania.

Zenka Cafe

Zenkę odkryłam już jakiś czas temu 🙂 Mała, przyjemna kawiarnio/restauracja przy ul. Dubois. Moje serce podbiła jedną pozycją w menu – pancake z boczkiem, syropem klonowym i bananem <3 😀 Może to nie do końca takie fit, ale podniebienie dopieszczone 😉

W każdym razie, menu Zenki ma też wiele propozycji, które i dopieszczą podniebienie i nie spowodują u was wyrzutów sumienia 😛

Zenka: śniadanie mistrzów

Pierwszy posiłek dnia ponoć jest tym najważniejszym, a dzięki kolejnym śniadaniarniom, ma szansę być również najsmaczniejszym. We Wrocławiu są one specjalnością zwłaszcza Central Cafe, który od niedawna ma młodszą siostrę, Zenkę przy Dubois 41, gdzie na kawę i przekąskę można wpadać już od 7:00.

Media społecznościowe

Kanapka z pastrami doskonała

Byłem tu kilka razy w różnym towarzystwie - klienci z Włoch, Francji oraz "sami swoi" i zawsze jedliśmy świeżo i smacznie. Kanapka z pastrami doskonała, pudding z nasionami chia zjawiskowy. Na śniadanie polecam mój ulubiony omlet z pieczarkami, szpinakiem i cukinią - pyszny ! Kawa bardzo dobra o co nie tak łatwo w naszym mieście. Dobre i ładnie podane sałaty. Miejsce godne polecenia.

Lubię tu wracać

Świetne miejsce do pracy jak i spotkań ze znajomymi. Kameralny klimat, przyjemna dla ucha muzyka, ładny wystrój, sprawiają, że czasami zdarza mi się przejechać pół miasta, żeby spędzić tam chwilę.

Kawa bardzo dobra, desery jak na desery przystało słodkie, zawsze jest w czym wybierać :) Na plus opcja skomponowania własnego makaronu :)

Tak trzymać!

Miłe nowe miejsce na szybkie śniadanie. Obsługa jest bardzo przyjazna, jedzenie bardzo dobre i zdrowe - na dobry początek dnia. Dobry start! Tak trzymać!